Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza Takılan Tüm Soru ve Sorunları Aşağıda Bulabilirsiniz.

Cihazlarınızın filtre değişim zamanları nedir ?

Ön filtre seti olan Sediment, GAC ve CTO filtrelerden ortalama 9500 lt. su geçtiği yada üzerlerinden 1 yıl süre geçtiği zaman bunların değişme vakti gelmiştir.

Membran ve Post karbon filtreler ise teknik servis tarafından yapılacak ölçümler sonucu 2, 3 yada daha uzun yıllar gitmektedir.

Bu değerler su arıtma cihazının kullanıldığı bölgeye, şebekeye, su değerlerine, bina tesisatına ve su kullanımına göre değişir.

Cihazlarınızın garanti süresi nedir ?

Tüm cihazlarımız 2 yıl garantili olup, istenildiği takdirde +8 yıl daha uzatılabilmektedir..

Cihazlarınız kaç filtreli ?

Cihazlarımız ;

1 Sediment

1 Granül Karbon

1 CTO Blok Karbon

1 Membran ve

1 Post Karbon olmak üzere en az 5 filtreden oluşmakta olup, istenildiği takdirde

10 filtre ve 16 aşamadan oluşan filtre grubuna yükseltilebilir.

Cihazlarınızda kullanılan tanklar kaç litre ?

Kapalı kasa kompakt ürünlerde 8 ve 12 litre.

Açık kasa ürünlerde ise 4, 8, 12, 20, 40, 80 litre seçeneklerimiz mevcuttur.

Filtre sayısı arttıkça arıtılan suyun kalitesi artar mı ?

Pazarlamak için gereğinden çok ve daha önemlisi kalitesiz filtreler kullanmak bırakın yarar sağlamasını sağlığınız için zararlı bile olabilmekte.

Onun için doğru olan deneyimli uzmanlar tarafından belirlenen doğru ve kaliteli filtreler ile olması gerektiği kadar, yeterli sayıda filtre kullanmaktır.

Yani filtre sayısı arttıkça değil kaliteli ve yeterli sayıda filtre kullanarak kaliteli su elde edebiliriz.

Cihazlarınız sudaki kireci arıtır mı ?

Evet.

Kireç başta olmak üzere su içerisindeki zararlı ve kirletici maddelerin neredeyse tümünü arıtarak temiz ve güvenilir su elde etmenizi sağlar.

Su arıtma cihazlarının tankı kaç saatte dolar ?

12 litrelik tanka sahip bir arıtma cihazı kullandığınızı düşünürsek. Normal şartlarda 1 saatte tamamen dolar.

Ama siz suyunuzu kullanmak için bu kadar süre beklemenize gerek kalmadan bir kaç dakika sonra bir kaç bardak suyu hemen alabilirsiniz.

Bu da günlük ortalama 250 ile 300 lt. arasında temiz su elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Su arıtma cihazlarıyla arıtılan su gerçekten sağlıklı mı ?

Ters osmoz su arıtma sistemleri suda bulanabilecek tüm bakteri ve virüsleri, ağır metalleri, tarım ve böcek ilacı kalıntılarını ve diğer tüm zararlı maddeleri etkin bir şekilde temizler. İçmek için kullanabileceğiniz en kaliteli ve en güvenilir suyu elde etmenizi sağlar. Filtre bakımlarını zamanında yapmanız kaydıyla. Yoksa kirlenmiş, ömrü bitmiş filtrelerden geçen suyun temizlenmeyeceğini zaten bilmemiz gerek.

Su arıtma cihazları sudaki iyi mineralleri de alır mı?

Evet. Sudan tüm bakteri, ağır metaller, virüs, tortu, klor gibi zararlı ve sağlığımız için çok tehlikeli maddeleri , kirletici unsurları temizlediği gibi hepsi olamamakla beraber bazı mineralleri de almaktadır.

Vücudumuz için gerekli mineralleri sadece sudan karşıladığımız bilinen büyük bir yanlıştır. Vücudumuz gerekli minerallerin neredeyse hepsini besinlerden almaktadır.

Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri sudan karşılamak istersek günde ortalama bir küvet dolusu su içmemiz gerekir.

İdeal içme suyunun PH değeri kaç olmalı ve arıtılmış suyun PH değeri kaç ?

TS266 İnsani Tüketim Amaçlı Sular standartlarına göre, içme suyu PH değerleri 6.5-9.5 arasında olmalıdır.

Arıtılmış suyun PH değeri, giriş suyu PH değerine göre değişkenlik göstermekle beraber. Kullanılan filtrelerin çeşit ve kalitelerine göre 6,5 – 8,5 arasında değişir.

Arıtma cihazları arasında neden bu kadar fiyat farkı var ?

Arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerden tutun da, tankına, dış kasasına, musluğuna, bunların plastik, metal, krom olmasına. Kaliteli yada basit mal olmasına. Çin , Taiwan, Amerikan yada Türk Malı olmasına, ürünlerin miadının dolmuş yada yeni olmasına kadar her şey cihazların fiyatlarını etkiler.

Unutmayınız ki,

Pahalı olan her ürün kaliteli olmayabilir.

Ama kaliteli bir ürünü ucuza alamazsınız.

Su arıtma cihazının kalitesini tadım yaparak anlayabilir miyiz ?

İnsan olduğumuz, sadece dilimiz ve burnumuz ile analiz yapabildiğimiz için. İçtiğimiz su kokmuyorsa ve acı değilse biz onu temiz olarak kabul ederiz.

Ama ne yazık ki bir çok bakteri, mikrop, ağır metaller, zararlı kimyasallar ve kirleticilerin ne kokusunu ne de acılığını hissetmeyiz bile.

Hal böyle olunca da kalitesiz ve işe yaramayan miadı dolmuş ürünleri imalattan aracısız direk satıyoruz, az kar ile satıyoruz, o yüzden bizler ucuza satıyoruz  diyerek ne olduğu belirsiz arıtma cihazlarını bizlere rahatlıkla satabiliyorlar.

Soru Sorun!

Sorularınızı Özel Olarak Bize Ulaştırın!

        ÜrünlerimizS.S.SHemen Ara!WhatsApp